Podio

Co to jest Podio?

Podio jest platformą do współpracy online. Jest nowym spojrzeniem na to, jak można pracować. Daje możliwość pracownikom zarządzania swoją pracą w sposób, jaki im odpowiada, a nie taki jaki został narzucony przez programistów.

Użytkownicy Podio tworzą obszary robocze (workspace) aby współpracować w grupach, albo używają sieci ogólnofirmowej (employee network) do wymiany informacji w ramach całej firmy. Podstawą działania Podio są aplikacje (Apps). Każdy może utworzyć własną aplikację w Podio bez wiedzy informatycznej albo skorzystać z setek gotowych aplikacji dostępnych za darmo poprzez Podio App Market.  To aplikacje dają strukturę procesom biznesowym albo projektom. Są powiązane z kanałami wiadomości (activity streams), służącymi do komentowania i prowadzenia dyskusji. Najważniejsze, że komunikacja odbywa się w odpowiednim kontekście konkretnej sprawy do załatwienia.

Co jest takiego wyjątkowego w Podio?

Co odróżnia Podio od innych narzędzi na rynku, to danie pracownikom możliwości tworzenia narzędzi pracy w sposób, jaki jest dla nich najbardziej optymalny. Ty decydujesz jakie informacje chcesz śledzić w ramach projektu, grupy pracowników czy obiegu dokumentów (workflow). Dzieje się to poprzez utworzenie przestrzeni roboczych i udostępnienie ich zainteresowanym osobom. Ty także decydujesz jak chcesz ustrukturyzować i zaprezentować informacje powiązane z procesami biznesowymi. Niezależnie od tego, jak wyjątkowe jest to, czym twoja firma się zajmuje, możesz to opisać w prosty sposób w Podio. Rezultatem jest nowe podejście do tego jak się pracuje – dosyć łatania dziur, wysyłania dziesiątek emaili i gaszenia pożarów. Praca staje się mniej stresująca dzięki uporządkowaniu procesu. Korporacje ponoszą ogromne koszty tworzenia aplikacji, które to robią. Ty możesz zrobić to samo, tworząc własne aplikacje w ciągu minut.

Co właściwie mogę zrobić z Podio?

  • Zarządzać projektami
  • Zarządzać sprzedażą (CRM)
  • Zarządzać reklamacjami
  • Śledzenie zgłoszeń serwisowych np. w firmie inżynierskiej czy informatycznej
  • Utrzymywać listę produktów do wytworzenia dla Twojego klienta
  • Inne specyficzne zastosowania dla Twojej branży – Podio jest elastyczne!

Tworzenie aplikacji w Podio jest proste!